XQWnews.com
» 
Erdoğan’ın da tapeleri çıktı
a aa
Tarih : 16 Ocak 2014 11:04
Erdoğan’ın da tapeleri çıktı
Başbakan Erdoğan ile ikinci yolsuzluk operasyonunda adı geçen işadamı L.T. arasında geçtiği iddia edilen bir ses kaydı yayınlandı.
Erdoğan’ın da tapeleri çıktı
reklam
reklam

Gülen cemaati ile AKP hükümeti arasındaki iktidar kavgası, Başbakan Erdoğan’a ait olduğu öne sürülen telefon tapelerinin basına sızdırılmasıyla yeni bir boyut kazandı.

Artı 1 televizyonundaki bir programda Erdoğan ile ikinci yolsuzluk soruşturmasında adı geçen işadamı L.T. arasında geçtiği iddia edilen ses kaydı yayımlandı.

Kayıtlarda L.T’nin Erdoğan’a “Abi bu şey çıkacak mı? Yüzde 6 meselesi diyordunuz… İhtimali var mı onun?” sorusunu yönelttiği, Erdoğan’ın da “Tabii tabii” diye yanıt vererek konu hakkında başka bilgiler verdiği iddia ediliyor.

Polis fezlekesinde yer alan bu diyalogların özel orman arazilerindeki yapılaşmayla ilgili olduğu tahmin ediliyor. Kanuna göre özel orman arazilerinde yapılaşma oranı en fazla yüzde 6. Ancak bu Yargıtay tarafından “100 dönümlük bir arazide 6 dönümde inşaat yapabilirsin, 94 dönüme dokunamazsın” olarak yorumlanmıştı. O arazilerde projesi olanlarsa yüzde 6′nın yüz dönümün tümüne dağılmasını istiyordu.

Öte yandan, büyük bir inşaat şirketinin sahibi ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı bir şirketin genel müdürü arasında geçtiği iddia edilen bir görüşme de programda yayımlandı.

Kayıtlarda, ikilinin özel orman arazilerinde yapılaşma biçiminin değiştirilmesi için çıkarılacak kanun hakkında konuştukları belirtiliyor. Kayıtlarda genel müdürün, yasa için Başbakan Erdoğan’dan garanti alındığı ve işadamına arazi alması konusunda tavsiyede bulunduğu iddia edildi. Konuşmanın yer aldığı tapelere ilişkin polis fezlekesinde ise şöyle denildi:
“Beykoz’da yapılaşma için Danıştay engelinin yasa ile aşılacağı bilgisi üzerine bölgeden 500 dönüm gibi büyük arazilerin kanundan önce alınabilmesi için çete üyeleri arasında görüşme trafiği başlıyor, görüşmelerde ‘Kanun çıkarıyoruz abi kanun, bu torba yasaya giriyor’ şeklinde müjdelerin verildiği görünüyor.”

DİĞER GÜNCEL HABERLERİ

  • Af Örgütü: IŞİD etnik temizlik yapıyor

   Af Örgütü: IŞİD etnik temizlik yapıyor

   Uluslararası Af Örgütü, Irak ve Suriye'de katliamlara imza atan IŞİD'i Irak'ın kuzeyindeki azınlıklara karşı "etnik temizlik" yaptığını belirtti. Birleşmiş Milletler de (BM) bir süre önce IŞİD'in Irak ve...

  • İzmir’de uyuşturucu karşıtı kampanya

   İzmir’de uyuşturucu karşıtı kamp...

   İZSİAD son günlerde kullanımı artış gösteren Sentetik Cannanbinoid (Bonzai) kullanımına dikkat çekmek için bilinçlendirme kampanyası başlattı. İzmir Sanayici ve İş Adamları Derneği (İZSİAD) öncülüğünde...

  • Taksim projesine onay

   Taksim projesine onay

   İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin Taksim Meydanı için hazırlattığı düzenleme, İstanbul 2 No'lu Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kurulu tarafından onaylandı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin Taksim...

  • 26 bin Êzîdî Kuzey’de

   26 bin Êzîdî Kuzey’de

   Türkiye sınırını geçen 26 bin Êzîdî için geçici çözümler üretilse de uzun vadeli plan ve projeler konusunda yetersizlikler yaşanıyor. IŞİD çetelerinin 3 Ağustos’taki vahşetinden kaçarak yurtları Şengal’i terk...

  • HPG Xanesor’da vurdu

   HPG Xanesor’da vurdu

   HPG Basın İrtibat Merkezi (HPG-BİM), Şengal bölgesinde bulunan Xanesor'da gerillaların IŞİD çetelerine yönelik dün düzenlediği eylemin sonuçlarını yazılı açıklamayla duyurdu. Açıklamaya göre, HPG gerillaları 1...

Bu habere hiç yorum yapılmamış.

GÜNÜN HABERLERİ

YAZARLAR

baslik