XQWnews.com
» 
Erdoğan’ın da tapeleri çıktı
a aa
Tarih : 16 Ocak 2014 11:04
Erdoğan’ın da tapeleri çıktı
Başbakan Erdoğan ile ikinci yolsuzluk operasyonunda adı geçen işadamı L.T. arasında geçtiği iddia edilen bir ses kaydı yayınlandı.
Erdoğan’ın da tapeleri çıktı
reklam
reklam

Gülen cemaati ile AKP hükümeti arasındaki iktidar kavgası, Başbakan Erdoğan’a ait olduğu öne sürülen telefon tapelerinin basına sızdırılmasıyla yeni bir boyut kazandı.

Artı 1 televizyonundaki bir programda Erdoğan ile ikinci yolsuzluk soruşturmasında adı geçen işadamı L.T. arasında geçtiği iddia edilen ses kaydı yayımlandı.

Kayıtlarda L.T’nin Erdoğan’a “Abi bu şey çıkacak mı? Yüzde 6 meselesi diyordunuz… İhtimali var mı onun?” sorusunu yönelttiği, Erdoğan’ın da “Tabii tabii” diye yanıt vererek konu hakkında başka bilgiler verdiği iddia ediliyor.

Polis fezlekesinde yer alan bu diyalogların özel orman arazilerindeki yapılaşmayla ilgili olduğu tahmin ediliyor. Kanuna göre özel orman arazilerinde yapılaşma oranı en fazla yüzde 6. Ancak bu Yargıtay tarafından “100 dönümlük bir arazide 6 dönümde inşaat yapabilirsin, 94 dönüme dokunamazsın” olarak yorumlanmıştı. O arazilerde projesi olanlarsa yüzde 6′nın yüz dönümün tümüne dağılmasını istiyordu.

Öte yandan, büyük bir inşaat şirketinin sahibi ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı bir şirketin genel müdürü arasında geçtiği iddia edilen bir görüşme de programda yayımlandı.

Kayıtlarda, ikilinin özel orman arazilerinde yapılaşma biçiminin değiştirilmesi için çıkarılacak kanun hakkında konuştukları belirtiliyor. Kayıtlarda genel müdürün, yasa için Başbakan Erdoğan’dan garanti alındığı ve işadamına arazi alması konusunda tavsiyede bulunduğu iddia edildi. Konuşmanın yer aldığı tapelere ilişkin polis fezlekesinde ise şöyle denildi:
“Beykoz’da yapılaşma için Danıştay engelinin yasa ile aşılacağı bilgisi üzerine bölgeden 500 dönüm gibi büyük arazilerin kanundan önce alınabilmesi için çete üyeleri arasında görüşme trafiği başlıyor, görüşmelerde ‘Kanun çıkarıyoruz abi kanun, bu torba yasaya giriyor’ şeklinde müjdelerin verildiği görünüyor.”

DİĞER GÜNCEL HABERLERİ

  • Zeytinburnu’da Kürt gençlerine ülkücü saldırı

   Zeytinburnu’da Kürt gençlerine ü...

   Zeytinburnu'nda 15-20 kişilik ülkücü bir grubun Kürt geçlerine saldırması sonucu Mardinli bir Kürt genci başına sert bir cismin isabet etmesi üzerine yaralandı. Urfa'nın Ceylanpınar (Serêkaniyê Serxet)...

  • AKP kurucusu Fırat, Demirtaş’a oy vereceğini açıkladı

   AKP kurucusu Fırat, Demirtaş’a o...

   Ak Parti kurucusu ve eski Genel Başkan Yardımcısı Dengir Mir Mehmet Fırat, Cumhurbaşkanlığı seçiminin Kürtler açısından büyük önem taşıdığını belirterek, "Bir Kürt olarak her ne kadar farklı bir düşüncem olsa...

  • Demirtaş, Kadıköy Yoğurtçu Parkı’nda Forumlarla buluşuyor

   Demirtaş, Kadıköy Yoğurtçu Parkı’...

   HDP Eş Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Adayı Selahattin Demirtaş, İstanbul Kadıköy'de  Forumlarla buluşuyor. Halkarın ve Değişimin Adayı Selahattin Demirtaş 24 Temmuz günü, saat: 20:30'da  Kadıköy Yoğurtçu...

  • Demirtaş: Muş halkı hırsızları cezalandıracaktır

   Demirtaş: Muş halkı hırsızları cezalan...

   Muş'ta gerçekleştirilen mitingde konuşan HDP Eş Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Adayı Selahaddin Demirtaş, 90 yıl sonra kendi kimlikleri ve varlıklarıyla cumhurbaşkanlığına aday olduklarını belirterek,...

  • Ekrad Cephesi’nden IŞİD’e ağır darbe

   Ekrad Cephesi’nden IŞİD’e ...

   Suriye'nin ikinci büyük kenti olan Halep'in Aktarin nahiyesinde El Ekrad (Kürt) Cephesi ve ittifak halinde olduğu gruplar ile IŞİD arasında şiddetli çatışmalar yaşandı. IŞİD Bab'den destek gücü isterken, çıkan...

Bu habere hiç yorum yapılmamış.

GÜNÜN HABERLERİ

YAZARLAR

baslik