XQWnews.com
» 
Erdoğan’ın da tapeleri çıktı
a aa
Tarih : 16 Ocak 2014 11:04
Erdoğan’ın da tapeleri çıktı
Başbakan Erdoğan ile ikinci yolsuzluk operasyonunda adı geçen işadamı L.T. arasında geçtiği iddia edilen bir ses kaydı yayınlandı.
Erdoğan’ın da tapeleri çıktı
reklam
reklam

Gülen cemaati ile AKP hükümeti arasındaki iktidar kavgası, Başbakan Erdoğan’a ait olduğu öne sürülen telefon tapelerinin basına sızdırılmasıyla yeni bir boyut kazandı.

Artı 1 televizyonundaki bir programda Erdoğan ile ikinci yolsuzluk soruşturmasında adı geçen işadamı L.T. arasında geçtiği iddia edilen ses kaydı yayımlandı.

Kayıtlarda L.T’nin Erdoğan’a “Abi bu şey çıkacak mı? Yüzde 6 meselesi diyordunuz… İhtimali var mı onun?” sorusunu yönelttiği, Erdoğan’ın da “Tabii tabii” diye yanıt vererek konu hakkında başka bilgiler verdiği iddia ediliyor.

Polis fezlekesinde yer alan bu diyalogların özel orman arazilerindeki yapılaşmayla ilgili olduğu tahmin ediliyor. Kanuna göre özel orman arazilerinde yapılaşma oranı en fazla yüzde 6. Ancak bu Yargıtay tarafından “100 dönümlük bir arazide 6 dönümde inşaat yapabilirsin, 94 dönüme dokunamazsın” olarak yorumlanmıştı. O arazilerde projesi olanlarsa yüzde 6’nın yüz dönümün tümüne dağılmasını istiyordu.

Öte yandan, büyük bir inşaat şirketinin sahibi ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı bir şirketin genel müdürü arasında geçtiği iddia edilen bir görüşme de programda yayımlandı.

Kayıtlarda, ikilinin özel orman arazilerinde yapılaşma biçiminin değiştirilmesi için çıkarılacak kanun hakkında konuştukları belirtiliyor. Kayıtlarda genel müdürün, yasa için Başbakan Erdoğan’dan garanti alındığı ve işadamına arazi alması konusunda tavsiyede bulunduğu iddia edildi. Konuşmanın yer aldığı tapelere ilişkin polis fezlekesinde ise şöyle denildi:
“Beykoz’da yapılaşma için Danıştay engelinin yasa ile aşılacağı bilgisi üzerine bölgeden 500 dönüm gibi büyük arazilerin kanundan önce alınabilmesi için çete üyeleri arasında görüşme trafiği başlıyor, görüşmelerde ‘Kanun çıkarıyoruz abi kanun, bu torba yasaya giriyor’ şeklinde müjdelerin verildiği görünüyor.”

DİĞER GÜNCEL HABERLERİ

  • Demirtaş: Türkiye’nin IŞİD politikası teşhir olmuştur

   Demirtaş: Türkiye’nin IŞİD polit...

   DTK ve HDP Eş Genel Başkanları, HDP Mardin Milletvekili Erol Dora, HDP Van Milletvekili Nazmi Gür, Avrupa Êzidi Federasyonu Eş Genel Başkanı Leyla Ferman ve Mardin Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Ahmet...

  • HDP: 12 Eylül bugünkü otoriter yönetim anlayışının adıdır

   HDP: 12 Eylül bugünkü otoriter yönetim...

   Anayasa’nın Başlangıç bölümü ve ilk 4 maddesi değiştirilerek; anadilinde eğitim ve anayasal yurttaşlık hakkı tanınarak, demokratik ve özerk bir yerel yönetim sisteminin imkanları yaratılarak 12 Eylül tarihin...

  • IŞİD’e karşı operasyonda karada kimler olacak, hangi hedefler vurulacak?

   IŞİD’e karşı operasyonda karada kimler...

   Cumhuriyet’te yer alan habere göre, Obama 11 Eylül saldırılarının 13. yıldönümünde yaptığı açıklamada, “IŞİD hedefleri her neredeyse vuracağız” diyerek muğlak bir hedef silsilesi çizerken, Amerikan askerinin...

  • Almanya’da IŞİD’in faaliyetleri yasaklandı

   Almanya’da IŞİD’in faaliyetleri yasakl...

   Almanya'da terör örgütü Irak ve Şam İslam Devleti’nin (IŞİD) her türlü faaliyetlerinin yasaklandığı bildirildi. Almanya İçişleri Bakanı Thomas de Maiziere, İçişleri Bakanlığında düzenlediği basın...

  • ’12 Eylül bir köpeğe selam vermek demek!’

   ’12 Eylül bir köpeğe selam verme...

   Türkiye'nin en karanlık dönemi olan 12 Eylül 1980 tarihinde yaşananlar, insanlık tarihine 'kara leke' olarak girdi. O dönem yaşananlar yıllarca anlatıldı, yazıldı-çizildi. Anlatılanlar, sorumluların...

Bu habere hiç yorum yapılmamış.

GÜNÜN HABERLERİ

YAZARLAR

baslik