XQWnews.com
» 
Erdoğan’ın da tapeleri çıktı
a aa
Tarih : 16 Ocak 2014 11:04
Erdoğan’ın da tapeleri çıktı
Başbakan Erdoğan ile ikinci yolsuzluk operasyonunda adı geçen işadamı L.T. arasında geçtiği iddia edilen bir ses kaydı yayınlandı.
Erdoğan’ın da tapeleri çıktı
reklam
reklam

Gülen cemaati ile AKP hükümeti arasındaki iktidar kavgası, Başbakan Erdoğan’a ait olduğu öne sürülen telefon tapelerinin basına sızdırılmasıyla yeni bir boyut kazandı.

Artı 1 televizyonundaki bir programda Erdoğan ile ikinci yolsuzluk soruşturmasında adı geçen işadamı L.T. arasında geçtiği iddia edilen ses kaydı yayımlandı.

Kayıtlarda L.T’nin Erdoğan’a “Abi bu şey çıkacak mı? Yüzde 6 meselesi diyordunuz… İhtimali var mı onun?” sorusunu yönelttiği, Erdoğan’ın da “Tabii tabii” diye yanıt vererek konu hakkında başka bilgiler verdiği iddia ediliyor.

Polis fezlekesinde yer alan bu diyalogların özel orman arazilerindeki yapılaşmayla ilgili olduğu tahmin ediliyor. Kanuna göre özel orman arazilerinde yapılaşma oranı en fazla yüzde 6. Ancak bu Yargıtay tarafından “100 dönümlük bir arazide 6 dönümde inşaat yapabilirsin, 94 dönüme dokunamazsın” olarak yorumlanmıştı. O arazilerde projesi olanlarsa yüzde 6′nın yüz dönümün tümüne dağılmasını istiyordu.

Öte yandan, büyük bir inşaat şirketinin sahibi ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı bir şirketin genel müdürü arasında geçtiği iddia edilen bir görüşme de programda yayımlandı.

Kayıtlarda, ikilinin özel orman arazilerinde yapılaşma biçiminin değiştirilmesi için çıkarılacak kanun hakkında konuştukları belirtiliyor. Kayıtlarda genel müdürün, yasa için Başbakan Erdoğan’dan garanti alındığı ve işadamına arazi alması konusunda tavsiyede bulunduğu iddia edildi. Konuşmanın yer aldığı tapelere ilişkin polis fezlekesinde ise şöyle denildi:
“Beykoz’da yapılaşma için Danıştay engelinin yasa ile aşılacağı bilgisi üzerine bölgeden 500 dönüm gibi büyük arazilerin kanundan önce alınabilmesi için çete üyeleri arasında görüşme trafiği başlıyor, görüşmelerde ‘Kanun çıkarıyoruz abi kanun, bu torba yasaya giriyor’ şeklinde müjdelerin verildiği görünüyor.”

DİĞER GÜNCEL HABERLERİ

  • Komutan Agit’in ailesinden askerler hakkında suç duyurusu

   Komutan Agit’in ailesinden asker...

   PKK Komutanlarından Mahsum Korkmaz'ın (Egit) Diyarbakır'ın Lice ilçesine bağlı Sîsê (Yolçatı) köyünde bulunan "Şehid Amed û Şehid Hêvîdar Şehitliği"ne dikilen heykelinin yerinden sökülmesi sırasında bir...

  • IŞİD kuşatması altındaki Türkmenler: Dünya bizi unuttu

   IŞİD kuşatması altındaki Türkmenler: D...

   Bağdat'ın 180 km kuzeyinde, Kerkük'ün ise güneyindeki bu küçük Şii Türkmen kasabası iki aydır, çevrelerindeki bütün köy ve kasabaları ele geçiren IŞİD milislerinin kuşatması altında. Elektrikleri yok,...

  • Güney Kürdistan’daki mülteci sayısı 700 bine ulaştı!

   Güney Kürdistan’daki mülteci say...

   HCR Sözcüsü Adrian Edwards, İsviçre'nin Cenevre kentinde düzenlediği basın toplantısında "Irak'taki Kürdistan Bölgesi şimdi, çoğu Haziran başında gelenlerden oluşan 700 bin Iraklı yersizi ağırlıyor"...

  • Ailelerden İmralı’ya gitmek için başvuru

   Ailelerden İmralı’ya gitmek için...

   PKK Lideri Abdullah Öcalan'ın vasisi ve aynı zamanda avukatı olan Mazlum Dinç ve İmralı Cezaevi'ndeki diğer tutsaklardan Cumali Karsu'nun vasisi Pervin Oduncu yakınları ile görüşmek için Bursa Cumhuriyet...

  • Roboskililer Şengalli aileler için seferber oldu

   Roboskililer Şengalli aileler için sef...

   IŞİD çetelerinin Şengal'e yönelik saldırılarından dolayı Federal Kürdistan Bölgesi üzerinden Roboski katliamının gerçekleştirildiği 15 Nolu sınır taşından askerlerin tüm engellemelerine rağmen geçen Êzidîler...

Bu habere hiç yorum yapılmamış.

GÜNÜN HABERLERİ

YAZARLAR

baslik