XQWnews.com
» 
Erdoğan’ın da tapeleri çıktı
a aa
Tarih : 16 Ocak 2014 11:04
Erdoğan’ın da tapeleri çıktı
Başbakan Erdoğan ile ikinci yolsuzluk operasyonunda adı geçen işadamı L.T. arasında geçtiği iddia edilen bir ses kaydı yayınlandı.
Erdoğan’ın da tapeleri çıktı
reklam
reklam

Gülen cemaati ile AKP hükümeti arasındaki iktidar kavgası, Başbakan Erdoğan’a ait olduğu öne sürülen telefon tapelerinin basına sızdırılmasıyla yeni bir boyut kazandı.

Artı 1 televizyonundaki bir programda Erdoğan ile ikinci yolsuzluk soruşturmasında adı geçen işadamı L.T. arasında geçtiği iddia edilen ses kaydı yayımlandı.

Kayıtlarda L.T’nin Erdoğan’a “Abi bu şey çıkacak mı? Yüzde 6 meselesi diyordunuz… İhtimali var mı onun?” sorusunu yönelttiği, Erdoğan’ın da “Tabii tabii” diye yanıt vererek konu hakkında başka bilgiler verdiği iddia ediliyor.

Polis fezlekesinde yer alan bu diyalogların özel orman arazilerindeki yapılaşmayla ilgili olduğu tahmin ediliyor. Kanuna göre özel orman arazilerinde yapılaşma oranı en fazla yüzde 6. Ancak bu Yargıtay tarafından “100 dönümlük bir arazide 6 dönümde inşaat yapabilirsin, 94 dönüme dokunamazsın” olarak yorumlanmıştı. O arazilerde projesi olanlarsa yüzde 6′nın yüz dönümün tümüne dağılmasını istiyordu.

Öte yandan, büyük bir inşaat şirketinin sahibi ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı bir şirketin genel müdürü arasında geçtiği iddia edilen bir görüşme de programda yayımlandı.

Kayıtlarda, ikilinin özel orman arazilerinde yapılaşma biçiminin değiştirilmesi için çıkarılacak kanun hakkında konuştukları belirtiliyor. Kayıtlarda genel müdürün, yasa için Başbakan Erdoğan’dan garanti alındığı ve işadamına arazi alması konusunda tavsiyede bulunduğu iddia edildi. Konuşmanın yer aldığı tapelere ilişkin polis fezlekesinde ise şöyle denildi:
“Beykoz’da yapılaşma için Danıştay engelinin yasa ile aşılacağı bilgisi üzerine bölgeden 500 dönüm gibi büyük arazilerin kanundan önce alınabilmesi için çete üyeleri arasında görüşme trafiği başlıyor, görüşmelerde ‘Kanun çıkarıyoruz abi kanun, bu torba yasaya giriyor’ şeklinde müjdelerin verildiği görünüyor.”

DİĞER GÜNCEL HABERLERİ

  • Demirtaş’a toplamda 753 bin TL bağış yapıldı

   Demirtaş’a toplamda 753 bin TL ...

   HDP Eş Genel Başkanı ve HDP’nin Cumhurbaşkanı Adayı Selahattin Demirtaş, bağış hesabına 3 bin 479 kişinin bağışta bulunduğunu toplamda 753 bin TL bağış yapıldığını açıkladı. Demirtaş, twitter hesabı...

  • Demirtaş konvoyuna silahlı saldırı: 3 yaralı

   Demirtaş konvoyuna silahlı saldırı: 3 ...

   HDP Cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş’ın Antep’teki mitingi ardından araçlarıyla konvoy oluşturan partililere, av tüfeği ile saldırı düzenlendi. Saldırıda 3 kişi yaralandı. Olay, saat 17.45’de Şöfor...

  • YPG: 1 ayda 685 çete üyesi öldürüldü

   YPG: 1 ayda 685 çete üyesi öldürüldü

   YPG Basın Merkezi, Temmuz ayı içerisinde IŞİD ile yaşanan çatışmalarda 685 çete mensubunun öldürüldüğünü açıkladı. YPG Basın Merkezi, Kobanê’yi düşürmek üzere uluslararası güçlerin desteği ile saldırıya...

  • Kadınlar ve çocuklardan Demirtaş’a destek

   Kadınlar ve çocuklardan Demirtaş’...

   HDP ve HDK'li kadınlar Gaziosmanpaşa ve Zeyinburnu'nda cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş'a seçim hesabına bağışta bulunarak destek sundu. Çocuklar ise okul harçlıklarından biriktirdiklerini attıkları...

  • Mahalle Kabadayılığı

   Mahalle Kabadayılığı

   Sosyalist olduğunu iddia eden bir siyasal hareket “bu mahalleyi biz kurduk, başkası burada siyasal çalışma yapamaz” derse ne olur? Her şey olur, ama bu sözlerin sahibi sosyalist olamaz. Bir siyasal örgüt...

Bu habere hiç yorum yapılmamış.

GÜNÜN HABERLERİ

YAZARLAR

baslik